ch. BIG BOY Rychlý stín
Jmenuji se BIG BOY Rychlý stín a jsem typickým představitelem bílého švýcarského ovčáka. Narodil jsem se 25. 4. 2002 u chovatele Viktora Laiky v Olbramicích a od štěněte žiji se svou paničkou Karolínou Jindrovou v Praze, (nyní v samém centru), kde už mě skoro všichni dobře znají.
Na jaře roku 2003 jsem splnil svod a v dubnu 2004 jsem se úspěšně zúčastnil bonitace a byl uchovněn s výškou 67 cm a DKK 0/0. Jako téměř každý dobře vychovaný bílý švýc. ovčák vynikám hlavně svojí skvělou povahou a tou jsem si získal obrovské množství obdivovatelů, ať už z řad kynologů či laické veřejnosti. Bydlím v samém centru Prahy a každý den musím rozlišovat spoustu situací. Lidi mám rád, obzvlášť když mě vychvalují, ale dokáži se také bránit a hlavně svoji paničku, za kterou bych v případě nebezpečí dal život. Panička mě zahrnuje obrovskou láskou, ale zároveň ji musím na slovo poslechnout, ale to pro mě není problém, neboť cvičení přímo zbožňuji.
Již od 1 roku pravidelně chodíme cvičit do ZKO Starý Hloubětín, kde jsme byli velmi přátelsky s paničkou přijati a máme to tam moc rádi, nyní s námi začíná chodit i můj syn PEGAS WINGS Miraja a musím říci, i když na něho teď trochu žárlím, že je velmi učenlivý, ale ve 4 měsících po něm toho zas tak moc s paničkou nechceme 3. 4. 2004 jsme zde složili ZZO a 7. 11. 2004 ZOP, nyní se připravujeme na ZM, ZPU 1, mistrák (v obranách), kde vynikám ze všech plemen psů na cvičáku skvělým zákusem a perfektními pouštěčkami, jsem nesmírně vytrvalý a silný pes (50 kg) takže občas má se mnou figurant co dělat. Vyhledávání a vyštěkávání "pachatele" mě moc baví, ale jsem trochu moc nabitý a panička má co dělat aby mě udržela. Proto se panička se mnou spíše věnuje obranám a na stopy už nezbývá moc času.
Co se týká výstav, ty také miluji, neboť se rád předvádím před publikem. Zatím jsme se zúčastnili 6 výstav z toho 4 mezinárodních, kde jsem se zatím vždy umístil na prvním místě ve své třídě a získal jsem už spoustu ocenění, CAJC, Vítěz třídy mladých, 3 x CAC, KV, CACIB, Res. CACIB, detailně můžete mé výsledky shlédnout v rubrice výstavy.
Myslím, že dělám své paničce obrovskou radost a ona je za to na mě patřičně hrdá, o čemž svědčí i tyto moje stránky. Závěrem bych chtěl říci, že představitelé mého plemene rozhodně nejsou pro lidi, kteří nemají dostatek volného času, neboť velice špatně neseme samotu, jsme psy společenskými, rodinnými a zároveň skvělými hlídači, obranáři, no prostě oddaný přítel s obrovským srdcem.
Kdybyste měli jakékoliv dotazy ohledně mě nebo tohoto "skvělého" plemene ozvěte se mé paničce, které tím uděláte radost, neboť bílý švýcarský ovčák se stal jejím životem.
nahoru na navigaci


